Instrumenty

Pearl Export w nowej odsłonie

pearl export bęben

Pearl Export z DrumCenter to prawdziwa klasyka gatunku. Nie sposób jej nie znać, jeśli dana osoba interesuje się naprawdę muzyką i perkusjami. Zdjęta z hali produkcyjnej w 2007, w 2013 powrócił jednak, ale nieco w nowej odsłonie. Jak ona się prezentuje?

1) SST- warto zacząć od systemu SST, czyli Superior Shell Technology.Tutaj tworząc korpusy poszczególne ich warstwy nie są nakładane na siebie, lecz niejako wchodzą na siebie na zakładkę, co zapewnia im wytrzymałość i dobre brzmienie.

2) Hardware – ten współczesny model Pearl Exporta oprócz hit- hatu,  werbla, statywu łamanego i prostego posiada również Demonator. Jest to stylizowany pedał z wieloma zapożyczeniami od słynnego bardzo Demona.

3) połączenie mahoniu z topolą – niestety zamiast wysoko jakościowego klonu, dodano tu podobnej barwą topoli. Niemniej jednak występuje jeszcze domieszka mahoniu. Całość oddaje naprawdę dobre, głębokie i ciepłe tony, całkiem niewspółmierne do niskiej jakości zestawu.

4) 5 zestawów kolorystycznych – warto jeszcze dodać, że współczesnego Pearla Export można zakupić w różnych odsłonach kolorystycznych, co sprawia że każdy może dobrać najlepszą dla siebie estetykę.

Podsumowując współczesny Pearl charakteryzuje się ciągle niską ceną, dobrą jakością, ciekawymi dodatkami. Jest to świetne rozwiązanie dla młodych muzyków. Ponadto Pearl Export nadaje się także dla zawodowców, którzy jednak czasem grają w miejscach o podwyższonym ryzyku zniszczenia sprzętu.