Instrumenty

Jak nauczyć się grać na perkusji?

mapex tornado 22 blue

Perkusję się kocha lub nienawidzi. Jeżeli należysz do tych, którzy ją pokochali i myślisz o rozpoczęciu nauki gry na perkusji to warto zastanowić się jak się do tego zabrać?

Książka tu nie pomoże

Oczywiście zdarzają się odstępstwa od reguły, w końcu Jojo Mayer jest samoukiem, ale jest też geniuszem. Materiałów do samodzielnej nauki gry na perkusji jest bardzo dużo. Ważne jest by dobrze zacząć. Zarzucając się książkami, podręcznikami można bardzo szybko się zniechęcić.

Znajdź nauczyciela

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest nauka w szkole muzycznej. Od pewnego czasu pojawiło się również inne rozwiązanie. Nauka przez internet. Nawet topowi perkusiści udzielają lekcji wykorzystując do tego You Tube. Jest to jednak oferta dla osób, które mają już pewne podstawy. W ten sposób nikt nie skoryguje twoich błędów.

W początkowym etapie nauki jednak bezpośredni kontakt z nauczycielem, który pokaże technikę trzymania pałek, czy nauczy prawidłowo siedzieć za zastawem jest niezbędna.

Dobry sprzęt to podstawa

Zestaw perkusyjny to talerze, bębny i osprzęt. Ważne, by sprzęt był odpowiedni dobrany, a jego jakość była adekwatna do ceny. Dobrym zestawem dla początkujących perkusistów jest mapex tornado. Jest to gotowy zestaw bębnów oraz hardwere’ u, które są do siebie odpowiednio dobrane i tworzą gotowy do grania instrument.

Mapex tornado jest to idealna perkusja na początek. Zakup zaawansowanego sprzętu do nauki grania mija się z celem, gdyż początkowo i tak nie będzie można wykorzystać wszystkich jej atutów.