Instrumenty

Zakup pierwszej perkusji

dobra perkusja dla każdego

Perkusja – to słowo znane jest nawet największemu muzycznemu laikowi. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że instrument ten to kwestia niezwykle skomplikowana i przynosząca wiele dylematów – szczególnie osobom, które chcą dokonać zakupu pierwszego zestawu.

Perkusja – co wybrać?

Podstawowy zestaw perkusyjny składa się z trzech głównych kategorii: bębnów, talerzy i osprzętu, do którego zaliczamy wszelkiego typu statywy, stopy, stołki czy uchwyty. Jednak rodzajów poszczególnych instrumentów i części całego zestawu jest na rynku bardzo wiele. Najbardziej klasyczna wersja perkusji to bęben basowy, werbel, tomy, floor tom, hi-hat, crash, ride i oczywiście hardware (czyli osprzęt). To, na jaki zestaw się zdecydujemy, zależne jest od wielu czynników, z czego najważniejszą zazwyczaj bywa kwestia finansowa. Pamiętajmy, że zestaw, którego koszt w sklepie perkusyjnym nie przewyższa 1000 zł, sprawdzi się tylko w początkowych etapach nauki gry – podczas oswajania z instrumentem i ćwiczenia podstaw. Nie zda on jednak egzaminu na dłuższą metę. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, jak i z czego wykonana jest perkusja Drumcenter– dobre talerze to te z brązu, zaś bębny powinny być z drewna brzozowego lub klonowego. Nie zapominajmy także o wygodnym stołku.

Sklep perkusyjny czy aukcje internetowe?

No właśnie – gdzie najlepiej dokonywać zakupów? To kwestia dość sporna. Często początkującym osobom zaleca się kupno zestawu z drugiej ręki, jednak oczywistym jest, że nie każdy ma ochotę na korzystanie z instrumentu, na którym już ktoś wcześniej grał. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na sklep perkusyjny czy aukcję w sieci, warto skonsultować swój zakup z kimś doświadczonym, kto profesjonalnym i obiektywnym okiem oceni nasz wybór oraz udzieli cennych wskazówek. Pozwoli to na uniknięcie źle wydanych pieniędzy i niepotrzebnych rozczarowań podczas gry.