Instrumenty

Perkusja elektroniczna – czym różni się od akustycznej?

perkusja elektroniczna Roland TD17KV

Perkusja elektroniczna naśladuje dźwięk jaki uzyskuje się dzięki perkusji akustycznej. Między tymi dwoma rodzajami instrumentów muzycznych istnieją jednak różnice. Oto najważniejsze z nich.

Perkusja elektroniczna a akustyczna – różnice

Perkusja elektroniczna nie działa bezgłośnie, ale w praktyce wytwarza hałas znacznie mniejszy niż zestaw akustyczny. Ponadto pozwala na korzystanie przez muzyka z zestawu słuchawek.

W zakresie zajmowanego miejsca perkusja elektroniczna zajmuje go mniej od tradycyjnego instrumentu. Co ciekawe, jeden zestaw może dać dźwięk różnych zestawów akustycznych lub innych. Możliwości są bardzo szerokie.

W codziennym zastosowaniu znacznym udogodnieniem jest fakt, że perkusji elektronicznej nie trzeba nagłaśniać tak jak akustycznej. By wytworzyć dźwięk używa się połączenia liniowego lub MIDI. To praktyczne rozwiązania np. dla małych studiów.

Rozwiązanie dla początkujących muzyków

Elektroniczna wersja perkusji to dobry instrument dla osób, które dopiero uczą się gry. Wiąże się to z faktem, że posiada już metronom i gotowe akompaniamenty. Przeciwnicy nowoczesnych rozwiązań są, jednak zdania, że wersja elektroniczna nie dorównuje naturalnym brzmieniom, jaki uzyskuje się na instrumencie akustycznym. Zestaw tradycyjny jest też powszechnie uważany za odpowiedni na małe koncerty. Nie wymaga podłączenia do prądu i posiadania wzmacniacza dźwięku jak elektroniczna perkusja. Perkusję elektroniczną kupisz w sprawdzonym sklepie DrumCenter: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusje-elektroniczne-429.html