Instrumenty

Cabasa – instrument wzbogacający muzyczne tło

cabasa schlagwerk

Muzyczne tło jest bardzo ważne, bo nadaje danej piosence charakteru i niecodziennego brzmienia. Nic dziwnego, że praktycznie żaden koncert nie mógłby się odbyć bez użycia perkusji i tego typu dźwięków. jeśli jednak chcemy grać hobbystycznie, to nie musimy wydawać majątku na perkusje, bo bardzo dobrze tło muzyczne wzbogaci Cabasa. Jest to instrument wywodzący się pierwotnie z Afryki, ale ukochany także w Brazylii. Doskonale wzbogaca tło muzyczne i sprawia, że muzyka latynoamerykańska zyskuje niepowtarzalny klimat.

Niesamowita Cabasa

Cabasa była bardzo często używana przez ludzi pochodzących z Afryki, którzy tworzyli ją sami wykorzystując paciorki i kawałki drzewa owocowego. Dzięki temu zyskiwali instrument, który bardzo ładnie wypełniał tło muzyczne, a przy tym był łatwy w użytkowaniu. Wszystko to mogliśmy mieć dzięki złączeniu ze sobą poszczególnych elementów.

Obecnie Cabase możemy kupić w sklepie Drumcenter: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusjonalia_cabasa-883.html, a zamiast paciorków, które zastępują teraz kuleczki dostajemy czysty i o wiele delikatniej brzmiący dźwięk. Jest to instrument, który doskonale nada się dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę z graniem, bo wystarczy tutaj instrument i poczucie rytmu. Uderzając Cabasę o dłoń możemy uzyskać dźwięk, który bardzo często jest spotykany z muzyką latynoamerykańską i to właśnie z nią jest głównie kojarzony. Obecnie instrument kupowany w sklepie prezentuje się o wiele bardziej elegancko i jest o wiele wygodniejszy w użytkowaniu.