Uncategorized

Perkusista jest najważniejszy

Często mówi się, że perkusista jest najważniejszym ogniwem całego zespołu – jeżeli ten muzyk nie będzie grał perfekcyjnie, to cały trud reszty zespołu pójdzie na marne. Pewnie ta opinia jest wyrażona trochę na wyrost, jednak – od perkusisty naprawdę wiele zależy, jeśli chodzi o odbiór całości występu.

Pozornie prosta…

Gra na perkusji wydaje się bardzo prosta. Jednak – tak może twierdzić tylko osoba, która nigdy w swoim życiu nie próbowała na perkusji zagrać. Gra na perkusji wymaga ogromnej precyzji. Osoba, która ma ambicję zostania zawodowym perkusistą będzie musiała wiele poświęcić, aby osiągnąć swój cel. Jednak zawsze warto walczyć o spełnienie swoich marzeń. Prawdziwy perkusista nie poddaje się tak łatwo, bez walki. Trud z pewnością się opłaci. Każdy wielki muzyk musiał dla swojej pasji coś poświęcić.

Perfekcyjna gra

Bardzo często jurorzy w programach telewizyjnych, w których poszukuje się talentów, zwracają uwagę na perkusistów, oceniając zespoły muzyczne, które zdecydowały się przyjść i zaprezentować swoją muzykę. Od perkusistów wiele się wymaga. To specyficzny instrument i nie każdy jest w stanie mu sprostać. Gra na perkusji to gra wymagająca ogromnego skupienia i precyzji, a także wytrwałości i determinacji w dążeniu do osiągnięcia swojego celu. Szkoły muzyczne i indywidualne lekcje to tylko część obowiązków. Najważniejsze jest samodzielne ćwiczenia w zaciszu swojego domu, aby opanować grę do perfekcji.

Czasopismo Perkusista dostępne w ofercie sprzedażowej sklepu DrumCenter.pl.