Porady

Jak zacząć przygodę z perkusją?

Perkusja to instrument cieszący się obecnie ogromną popularnością. Coraz więcej osób, chcąc naśladować swoich ulubionych rockmanów, rozpoczyna naukę gry na perkusji. Jak szybko opanować nowy instrument i cieszyć się przyjemnością płynącą z wytwarzania charakterystycznych dla niego, oryginalnych dźwięków? 

Nauka gry na perkusji – gdzie znaleźć nauczyciela? 

Decydując się na rozpoczęcie przygody z perkusją, najlepiej od razu poszukać dobrego nauczyciela. Samodzielne próby zwykle nie przynoszą tak szybkich efektów, a rozczarowanie sprawia, że wiele osób szybko porzuca instrument. Pod okiem fachowca nauka gry będzie prawdziwą przyjemnością – muzyk wyjaśni jak działa instrument, jak prawidłowo wytwarzać pożądany dźwięk, jak nim sterować. Zdradzi także triki doświadczonych perkusistów, które sprawią, że muzyka będzie jeszcze bardziej efektowna. 

Jaką perkusję kupić? 

Przymierzając się do rozpoczęcia nauki gry na perkusji, warto wyposażyć się we własny instrument. Lekcje można pobierać wtedy w domu, a w każdej chwili ćwiczyć, doskonaląc swoje umiejętności. Poszukując instrumentu, najlepiej zajrzeć do profesjonalnych sklepów muzycznych – te sprzedają sprzęt wysokiej klasy, wykonany z dbałością o detal, oferujący doskonałą jakość dźwięku. Na miejscu można także skorzystać z porady fachowca, który pomoże wybrać dopasowaną do potrzeb i możliwości pierwszą perkusję, a także podręcznik czy ćwiczenia do gry.