Instrumenty

Instrumenty perkusyjne dla początkujących i amatorów

Instrumenty perkusyjne powoli zawadniają sceną największych artystów i sław na całym świecie. Coraz więcej osób uczy się grać na instrumentach perkusyjnych i to z bardzo dobrym skutkiem. Jakie instrumenty wracają do łask? 

1. Perkusje

Perkusje to instrumenty dla osób lubiących mocne brzmienie. To instrument wymagający wiele lat nauki i ciężkiej pracy, jednak osób grających dobrze na perkusji w Polsce jest niewiele. A jak wiadomo, na każdym koncercie potrzebny jest dobry perkusista, którego gra potrafi roznieść scenę. 

2. Bębny djembe i konga

Na tych instrumentach szczególnie chętnie grają mieszkańcy Afryki. To przy nich ludzie się bawią i tańczą do późnych godzin nocnych. Bębny djembe i konga mają w sobie ogromną moc a ich muzyka kojarzy się z orientem. W Polsce mało osób na nich gra. A szkoda, gdyż są to instrumenty z ogromnym potencjałem. 

3. Dzwonki 

Dzwonki powinny być pierwszym instrumentem naszych dzieci. Ich brzmienie jest bardzo przyjemne a nauka na nich należy do dość prostych. Mało muzyków na scenie korzysta z dzwonków – być może się to zmieni, gdy więcej muzyków zacznie na nich grać?

4. Marakasy

Maraksy można kupić w dobrych sklepach muzycznych już za kilka złotych (dobre, drewniane marakasy to wydatek rzędu 15 zł). Są świetne na imprezy plenerowe oraz gdy osoby nas otaczające kochają muzykę w stylu boho. 

Instrumenty perkusyjne to świetna inwestycja nie tylko we własny rozwój, ale i dobrą zabawę. Warto nimi obdarowywać innych – nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy gra na nich stanie się prawdziwą przyjemnością, a kiedy przerodzi się w pracę.

Instrumenty perkusyjne dostępne w tym miejscu.