Instrumenty

Jakie muzyczne talerze wybrać

Przy zakupie nowej perkusji warto zwrócić szczególną uwagę na muzyczne talerze, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Warto w pierwszej kolejności postawić na oryginalne talerze od renomowanego producenta, dzięki którym będzie można uzyskać idealny dźwięk.

Najpopularniejsze rodzaje talerzy

W sklepach muzycznych do wyboru jest bardzo wiele muzycznych talerzy, dlatego też osoby początkujące mogą szybko się pogubić. Największym zainteresowaniem cieszą się talerze crash, które dostępne są w rozmiarach od 13″ do 19″. Talerze tego typu wykorzystywane są przede wszystkim do wyróżniania mocniejszej części rytmu. Pamiętać należy o tym, że to właśnie crash jest przeważnie najgłośniejszy z całego zestawu talerzy muzycznych. Bardzo ważne są także ride (od 18″ do 24″), dzięki którym można wygrać dowolny rytm. Każdy szanujący się perkusista powinien postawić także na hi-hat, czyli dwa talerze, które umieszczone są na statywie z pedałami.

Mniej popularne muzyczne talerze

W ostatnim czasie bardzo często można spotkać także talerze china, dzięki którym można idealnie zaakcentować rytm. Największym zainteresowaniem cieszą się muzyczne talerze w rozmiarach 18″ i 20″ (sprawdź tutaj). Godny uwagi jest także talerz splash, który tak naprawdę jest ozdobnikiem i pozwala wytwarzać krótkie dźwięki. Ostatnim wartym uwagi talerzem jest bell, dzięki któremu można uzyskać bardzo wyraźne i dźwięczne odgłosy. Wybierając talerze do swojego zestawu warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału są wykonane.