Uncategorized

Najciekawsze plakaty filmowe oraz te z muzyką filmową

Plakat filmowy jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych dla każdego filmu. Odpowiednie dzieło sztuki może przyciągnąć uwagę widza i wzbudzić jego zainteresowanie. Plakaty filmowe są często pomijane, ale są one równie ważne – jeśli nie ważniejsze – niż sam film.

Plakaty filmowe https://winylownia.pl/pl/menu/plakaty/filmowe-228.html zawsze stanowiły ważną część kampanii marketingowej filmu. Są jego wizytówką, syrenim śpiewem i salonem ostatniej szansy, zanim wyruszy w świat, by stawić czoła wszelkim niebezpieczeństwom. Dobrze zaprojektowany plakat może wywołać podniecenie i ciekawość, a to jest to, do czego powinien dążyć cały marketing.

Zebraliśmy dla Was kilka najciekawszych i najbardziej unikalnych projektów plakatów filmowych w historii.

Blade Runner: Oryginalny i najstraszniejszy

Ten plakat do filmu sci-fi Ridleya Scotta z 1982 roku jest ikoniczny nie bez powodu. Jest wizualnie oszałamiający – czcionka, kolory, szczegóły futurystycznego miasta; to wszystko jest niesamowite.

Pla

Poczucie grozy jest namacalne, a obraz Blade Runnera idącego przez panoramę miasta złożoną z drapaczy chmur, patrzącego w dół na ostrze leżące na ziemi, przyprawia o dreszcze. Ale jest to również dosłownie scena z filmu.

Zauważycie, że kamera wyraźnie podąża za Deckardem. Jest to obecne w całym filmie, ale tutaj jest szczególnie widoczne. To obraz, który doskonale oddaje istotę filmu.

Szeroki wybór plakatów filmowych i nie tylko

Apocalypse Now Coppoli otwiera urzekający obraz nieruchomego zbiornika wodnego i dwóch mężczyzn obok niego, wpatrujących się w niego z tęsknotą. O tym właśnie jest cała reszta filmu – o tęsknocie za czymś, czego nie można mieć.

W centrum tego filmu znajduje się destrukcja, a także konflikt między dwoma mężczyznami – pułkownikiem Kurtzem granym przez Martina Sheena i pułkownikiem Kurtzem granym przez Marlona Brando.

Są to mężczyźni, którzy stracili poczucie celu – pułkownik Kurtz jest pochłonięty wojną w Wietnamie, a pułkownik Kurtz jest pochłonięty przez własne ego. Ten plakat przekazuje to wszystko w kilku mocnych obrazach.