Akcesoria muzyczne

Jakie słuchawki wygłuszające są najlepsze?

Jak powszechnie wiadomo, możliwość słyszenia różnorodnych dźwięków to bardzo duża zaleta, ale zdarzają się sytuacje kiedy to chcielibyśmy ich po prostu nie słyszeć. Hałaśliwe dźwięki mogą przeszkadzać nie tylko podczas snu, ale również podczas pracy, która wymaga dużego skupienia. Rozwiązaniem takiego problemu mogą być porządne słuchawki wygłuszające. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie słuchawki warto wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Słuchawki wygłuszające a wyciszające

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wygłuszanie i wyciszanie to tak naprawdę to samo i z praktycznego punktu widzenia tak właśnie jest. Słuchawki wyciszające działają na zasadzie wygłuszania dźwięków. Różnica w nazewnictwie jak łatwo się domyśleć, wynika jedynie z zastosowania przez producentów tych urządzeń określeń.

Słuchawki wygłuszające aktywne

Na półkach sklepowych można znaleźć wygłuszające słuchawki aktywne i pasywne. Nowoczesne słuchawki wyciszające dźwięk zbudowane są najczęściej z wysokiej jakości materiałów absorpcyjnych. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnych piankach, które doskonale zatrzymują wszelkie hałasy i nieprzyjemne szumy. Bardzo często dodatkową warstwą izolacyjną są także skórzane wykończenia, które równie skutecznie jak pianka zatrzymują dźwięki. Pamiętać należy jednak o tym, że słuchawki tego typu mogą zatrzymać jedynie dźwięk o natężeniu około 20dB. W wielu sytuacjach takie tłumienie dźwięków to zdecydowanie za mało, dlatego też warto rozglądać się za słuchawkami z aktywnym wyciszeniem hałasu, które w swojej klasie nie mają sobie równych.