Porady

The Neighbourhood – ciekawy zespół muzyczny, który swoje utwory wydaje na płytach winylowych?

The Neighbourhood to zespół z Kalifornii, który powstał w 2011 roku w Thousand Oaks. W skład zespołu wchodzą wokalista Jesse Rutherford, gitarzysta Jeremy Freedman, gitarzysta Zach Abels, basista Mikey Margott oraz perkusista Brandon Fried.

Muzyka dostepna na płytach winylowych

Muzyka The Neighbourhood oscyluje wokół gatunków indie rock, alternatywy i popu. Charakterystyczną cechą ich muzyki jest mroczny klimat, który pojawia się zarówno w tekstach, jak i w aranżacjach. Zespół często eksperymentuje z różnymi stylami i wprowadza do swojej muzyki elektroniczne brzmienia. Co ciekawe, każdy z tych utworów został wydany także w cyfrowej wersji na płytach winylowych https://winylownia.pl/pl/products/neighbourhood-the-neighbourhood-lp-95756.html, które w przypadku tego typu muzyki potrafią być bardzo popularne.

Największym hitem zespołu jest utwór „Sweater Weather”, który zdobył uznanie na całym świecie i stał się ich wizytówką. Innymi popularnymi utworami są „Afraid”, „Daddy Issues”, „R.I.P. 2 My Youth”, „Scary Love” czy „Stargazing”.

Charakterystyczny wizerunek zespołu The Neighbourhood

The Neighbourhood słynie również z charakterystycznego wizerunku, w którym dominują czarne stroje i ciemne kolory. Często pojawiają się w klipach i zdjęciach w charakterystycznych skórach, a na scenie potrafią zaskakiwać nietypowymi strojami.

W sumie zespół wydał pięć albumów studyjnych, z których każdy ma swój niepowtarzalny styl i brzmienie. Ich najnowszy album, „Chip Chrome & The Mono-Tones” został wydany w 2020 roku i przedstawia postać w futurystycznym kombinezonie, która wprowadza nową odsłonę w twórczości zespołu.