Akcesoria muzyczne

2020 label – z czego słynie?

CLUB2020

2020 to jedna z najpopularniejszych wytwórni muzycznych w naszym kraju. Choć działa ona od niedawna, to już na tym etapie ma wiele sukcesów, które sprawiają, że jej popularność i renoma rosną w niesamowitym tempie. 

2020 – kto założył tę wytwórnię?

2020 label (https://queshop.pl/2020-labelpowstała z inicjatywy kilku różnych twórców. Kluczową rolę w jej powstaniu odegrał jednak Taco Hemingway. To on miał być głównym pomysłodawcą projektu i osobą, która najbardziej walnie przyczyniła się do dynamicznego rozwoju wytwórni. Swoją cegiełkę dołożyli także tacy artyści, jak PRO8L3M, Dziarma, Oki czy Otsochodzi. W gronie założycieli znaleźli się również DJ Chwiał oraz Jedynak. Wytwórnia ta działa na rynku dopiero od 2020 roku, skąd wzięła się jej nazwa, jednak już teraz ma sporo owocnych współprac i wydanych albumów.

Jakie albumy wydała wytwórnia 2020?

Choć wytwórnia 2020 nie może pochwalić się dużym doświadczeniem, to i tak ma świetną opinię w społeczeństwie. Jej pierwszą poważną publikacją było „V” od Dziarmy. Płyta ta zainaugurowała działalność wytwórni 2020 i sprawiła, że jej renoma zaczęła rosnąć w szybkim tempie. Wraz z wytwórnią 2020 aż dwie płyty wydał jej główny pomysłodawca, czyli Taco Hemingway. Z jej pomocą opublikowane zostały „Jarmark” oraz „Europa”. Bardzo duży sukces odniosły także płyty wydane przez Okiego. „Produkt 47” został uznany za jedną z najlepszych płyt ostatnich lat na scenie hip-hopowej, a jego wydanie przyczyniło się do jeszcze mocniejszego wypromowania nowej wytwórni. Mocno pomogła ona także artyście znanemu pod pseudonimem Otsochodzi, który z jej pomocą znacząco zwiększył swoje zasięgi i odzyskał dawną chwałę.